O firmie 

 

Aplikacje

Magazyny stali

Korozja przyspiesza na poziomach wilgotności powyżej 60% RH. W ciągu dnia, gdy ogrzewanie jest włączone, lub podczas gorących suchych letnich dni; wilgotność nie może podnieść się do tego poziomu. Ochłodzenie powietrza nocą, powoduje że wzrasta poziom wilgotności co powoduje stworzenie odpowiednich warunków do rozpoczęcia procesu korozji. Zastosowanie osuszacza może ochronić twoje produkty poprzez ciągłe monitorowanie poziomu wilgotności i uchronić przed korozją.  

 

Ochrona zapasów magazynowych

Elektroniczne płytki drukowane są typowym przykładem produktu o wysokiej wartości, które wymagają ochrony. Szczególnie wrażliwe na wilgoć są podzespoły elektroniczne które podczas składowania narażone są na zmianę wartości elementów, takich jak rezystory i kondensatory, co ma wpływ na kalibrację. Wyroby włókiennicze są również zagrożone. Szczególnie jeśli muszą być składowane aż do następnego sezonu. Przy wilgotności względnej 70% RH lub więcej, może pojawić się pleśń, oraz uszkodzenie produktu poprzez barwienie i uszkodzenie włókien.  

 

Mechaniczne/Ochrona pojazdu

Wysoka wartość maszyn (w tym statków, platform wiertniczych i ciężkich pojazdów) podlegają szczególnym wymaganiom zwłaszcza gdy są podatne na korozję. Gdy zostanie przekroczona granica 65% RH intensywność korozji gwałtownie wzrasta. Firma Ebac Industrial Products Ltd, North East produkuje szeroką gamę osuszaczy przemysłowych, które będą tworzyć odpowiedni klimat za niewielkie nakłady kapitałowe. Osuszacze przemysłowe nie wymagają nadzoru, są łatwe w montażu mają niewielkie wymagania dotyczące konserwacji. Kontrola wilgotności jest automatyczna. Urządzenie włącza się tylko w razie potrzeby. Osuszacze tego typu są w pełni przenośne i mogą być przenoszone przez jednego człowieka. Osuszacze powietrza nie muszą być instalowane na stałę, a więc może być tymczasowo umieszczony wewnątrz budynków (i coraz częściej, statki) i ponownie uruchomiony w innym pomieszczeniu w późniejszym terminie. Urządzenie nie wymaga żadnych modyfikacji i zmian, zdają egzamin w większości przypadków.  

 

Kompleksy i rozrywka pływalnie

Hale sportowe, sale gimnastyczne i tereny wystawowe są notorycznie narażone na szkody spowodowane kondensacją i wilgocią. Takie budynki są często nieogrzewana przez dłuższy czas, a ze względu na ich przeznaczenie zazwyczaj zawierają źródła znacznych ilości pary wodnej, na przykład, prysznice baseny jacuzzi. Zimne powierzchnie płytki, są szczególnie podatne na kondensację, która następnie staje się bardzo realnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Niestety katastrofy budowlane w Europie dodatkowo podkreśla potrzebę kontroli wilgotności Dach hali pływalni zawalił się, ponieważ kondensacja spowodowała skorodowanie elementów metalowych wsporników dachowych. Zastosowanie osuszaczy może zapobiec takim przypadkom. Kolejną zaletą osuszacza w aplikacji tego typu jest to, że niższy poziom wilgotności może być utrzymywana bez konieczności wentylowania pomieszczenia. Oznacza to, że cenna energia cieplna nie musi być rozrzutnie ewakuowana na zewnątrz wraz z niechcianą wilgocią.