Osuszacze 

 

Klimatyzacja 

 

Osuszacze do tarcicy 

 

Dla wojskowa 

 

NBC Filter

Dane Produktu

  Numer części
  1494300 1496000
  NBC Filter NBC Filter
Wysokość (mm) 1050 460
Szerokość (mm) 570 896
Głębokość (mm) 632 495
Waga Ex filtra (kg) 59 59
Napięcie 230 230
Faza 1 1
Częstotliwość (Hz) 50 50
Moc (kW) 0.4 0.4
Prąd (A) 5 5
Przepływ powietrza (m3 / h) 100 100
Min temperatura pracy (°C) -40 -40
Max temperatura pracy (° C) 55 55
  Numer części
  1494300 1496000
  NBC Filter NBC Filter
Łatwa wymiana filtra Y Y
Koalescencji Filtr Y Y
Filtr Composite Y Y
Konstrukcja aluminiowa Y Y
Prosty Montaż Y Y
Sposób montażu Wall ACU
Numer części Opis
  Numer części
  1494300 1496000
NBC Filter NBC Filter
Broszura (ang)

OPIS

EIPL stosuje filtry NBC w swoich modułach do filtracji powietrza. Filtry te oczyszczają powietrze ze skażeń nuklearnych, biologicznych, i chemicznych (NBC) zapewniając czyste przefiltrowane świeże powietrze, wolne od skażenia NBC w schronie. Powietrze wlotowe do schronu poddane jest trzystopniowej filtracji. Ze względu na panujące nadciśnienie w pomieszczeniu nie ma potrzeby używania masek i odzieży ochronnej w przypadku zagrożeń NBC. Moduł EIPL posiada dwa tryby pracy pierwszy zapewnia czyste świeże powietrze, w czasie pokoju lub konwencjonalnych działań wojennych i drugi przy zagrożeniach NBC.

Układ sterowania monitoruje i porównuje różnicę ciśnień wewnątrz i na zewnątrz, a w sytuacjach awaryjnych generuje alarmowe sygnały ostrzegawcze.

Zespół filtra NBC przeznaczony jest do montażu na zewnętrz i dostarcza powietrze do wewnętrznych kanałów wentylacyjnych. Jednostka sterująca NBC jest przeznaczony do zainstalowania wewnątrz schronu. W razie rozszczelnienia instalacji moduł filtra NBC jest tak zaprojektowany żeby oczyszczone powietrze wydostawało się na zewnątrz, uniemożliwiając zassanie skażonego powietrza do schronu.

Zawór ograniczający ciśnienie, jest dostarczany z modułem NBC i utrzymuje nadciśnienie 200 Pa

Obudowa filtra EIPL NBC jest dostosowana do przepływu 100m3/h, co zwiększa żywotność filtra NBC o współczynnik 1,7 niż podany poniżej.

NBC filtry kompozytowe, No. 1 MK 2 i 4

Filtr składa się z dwóch koncentrycznych elementów; Ultra High Efficiency (UHE) zatrzymujący najdrobniejsze cząstki w stanie stałym płynnym a także cząstki radioaktywne. Drugim stopniem filtracji jest węgiel aktywny którym następuje adsorpcja gazów metodami fizycznymi i chemicznymi. Oba stopnie filtracji są zamknięte w cylindrycznej kompozytowej obudowie. Wszystkie filtry są testowane pod kątem szczelności, oraz efektywności filtracji. Aktualnie stosowane wersje filtrów Mk4 podczas procesu wytwarzania przechodzą przez bardzo rygorystyczne reżimy technologiczne. Dzięki tak zaawansowanej technologii filtry Mk4 mogą być magazynowane do 10 lat nie tracąc swoich właściwości.

Filtry Mk2 są w ciągłej produkcji bazując na technologii i normach Mk4. W praktyce filtry Mk2 produkowane są aktualnie dla bieżących potrzeb lub natychmiastowego użycia.