Klimatyzacja, nawilżanie, osuszanie.

logo

logo

Osuszacze budowlane i przemysłowe – skuteczne osuszanie w przetwórstwie i w przemyśle

Szczególne korzyści dla przemysłu przetwórstwa mięsnego

Zachowanie odpowiedniej wilgotności powietrza jest ważne w każdym pomieszczeniu, ponieważ może przyczyniać się do uszkodzenia budynków oraz szkodliwie wpłynąć na zdrowie. Prawidłowa wilgotność powietrza jest szczególnie istotna w pomieszczeniach przemysłowych, w których wytwarza i przechowuje się żywność lub leki. Szczególne restrykcyjne przestrzeganie higieny wymagane jest w przetwórstwie mięsa, które łatwo ulega psuciu. Aby zachować wysoką jakość wyrobów mięsnych w chłodni, gdzie panuje obniżona temperatura, a tym samym podwyższona wilgotność, konieczne jest zastosowanie osuszaczy przemysłowych. Osuszanie w przemyśle wspomaga ergonomię pracy i jest zgodne z zasadami BHP, a przy tym zwiększa wydajność zakładu.

Poprzez obniżenie względnej wartości wilgoci można wyeliminować substancje zapachowe unoszone przez parę wodną. W ten sposób znacznie podwyższona zostaje jakość powietrza – bez konieczności podwyższania rat wymiany powietrza. Dodatkowym atutem obniżenia stopnia wilgoci jest fakt, że odczuwalny chłód suchego powietrza jest niższy, a tym samym powstają lepsze warunki klimatyczne dla pracowników. Kolejna korzyść: wyższa produktywność – niższa zachorowalność. Ponadto, po parzeniu i rzezaniu powierzchnie skrawania osychają szybciej, jeśli opłucze się je wysuszonym powietrzem – przy niskiej względnej wilgoci powietrza można zapobiec stratom na wadze oraz powstawaniu bakterii. Osuszanie w przetwórstwie wspomaga eliminację wilgoci z produktów i wyrobów mięsnych, co przyspiesza ich dojrzewanie. Przesuszenie rozdrobnionego mięsa i tłuszczu zimnym osuszonym powietrzem wspomaga uzyskiwanie wysokowartościowej proteiny.

Osuszacze kondensacyjne to idealne urządzenia do osuszania pomieszczeń przemysłowych. Doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju chłodniach, skutecznie pochłaniając wilgoć z otoczenia, pozwalając przy tym zachować wysoką jakość produktów. Nasza firma we Wrocławiu zapewnia najwyższą jakość osuszaczy powietrza, które sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Dodatkowo oferujemy wynajem osuszaczy budynków, a także profesjonalny serwis urządzeń specjalistycznych. Zachęcamy także do zapoznania się z pozostałą ofertą naszej firmy, która obejmuje instalację osuszaczy pomieszczeń.

stopka

copyright © 2017 KNO L. Piechocki all rights reserved

strzałka do góry