Klimatyzacja, nawilżanie, osuszanie.

logo

logo

ODPROWADZENIE WODY ZE SKROPLIN- Koncepcja Modeli TTK

W celu umieszczenia techniki modeli TTK 300 i TTK600na możliwie zwartej przestrzeni, tak aby w skali dziennej wynajmu osiągany był najwyższy stopień ruchliwości oraz elastyczności, zrezygnowano świadomie z zamontowania zintegrowanego zbiornik do zbierania wody. Dlaczego? Gdyż, ze względu na ekstremalnie wysoką wydajność warunków otoczenia są w stanie skraplania znacznej części własnej objętości wilgotności w ciągu 24 godzin. Jest rzeczą oczywistą, że nie ma sensu zintegrowania do systemu dużego zbiornika wychwytującego, który podwajałby tylko wymiary urządzeń. Zaś montaż zbiornika o niewystarczających wymiarach o pojemności np. 15 litrów byłby absolutnie niepraktyczny, aby móc profesjonalnie eksploatować urządzenia, ponieważ zbiornik taki szybko napełniałby się, a automatyczny układ wyłączający odłączyłby urządzenia w stosunkowo krótkim czasie. Faktem jest, że różne dziedziny eksploatacji wymagają każdorazowo rozwiązań w zakresie odprowadzania wody. W związku maksyma nasza brzmi: technika w środku, odprowadzanie wody na zewnątrz.

Dla osuszacza TTK 600 istnieją różne możliwości odprowadzania wody w zależności od stawianych zadań. Woda kondensacyjna wyłapywana jest w zbiorniku wyłapującym wodę o wystarczająco dużej pojemności (90 litrów) ustawionym obok osuszacza budowlanego. Może to być np.: wanna na wodę lub duże wiadro na cement. Istnieje również możliwość odprowadzania wody za pomocą węża do kanalizacji lub na zewnątrz. W tym przypadku przewód musi by ustawiony pod odpowiednim nachyleniem. W warunkach eksploatacyjnych, które stwarzają możliwość ustawienia zbiorników wyłapujących wodę z osiągalną w handlu pompą głębinową, ze pośrednictwem, której woda odprowadzana jest do studzienki ściekowej.

PORADA PRAKTYCZNA: OPTYMALIZACJA WYDAJNOSCI OSUSZANIA
W celu uzyskania jeszcze szybszego osuszania należy zastosować osuszacze w kombinacji z wentylatorami. Poprzez silniejszą cyrkulację powietrza uzyskuje się szybsze odparowanie, albowiem im większa szybkość przepływu na powierzchni materiału, tym szybsze jest wysuszanie.

stopka

copyright © 2017 KNO L. Piechocki all rights reserved

strzałka do góry