Klimatyzacja, nawilżanie, osuszanie.

logo

logo

Stare systemy – nowe rozwiązania osuszania powietrza

Kosztowna przebudowa zakładu, związana z instalacją rozbudowanych systemów osuszających pomieszczenia z szeroko rozgałęzionymi kanałami odpływu i przypływu powietrza, jest w zdecydowanej większości wypadków ekonomicznie nieopłacalna.

Podobnie często stosowana metoda „ogrzewania i wietrzenia” nie rozwiąże problemu wilgoci. Ten sposób wykorzystuje zjawisko fizyczne polegające na tym, że przy podwyższonej temperaturze powietrze w pomieszczeniu może wchłonąć więcej wilgoci. Postępując według tej procedury zużywa się ekstremalnie duże ilości energii na dogrzewanie i wentylację, by móc utrzymać konieczną temperaturę i cyrkulację powietrza.

Poza tym, tej metody nie można stosować w komorach chłodniczych i innych pomieszczeniach o niskiej temperaturze – a samo zwiększenie krotności wymian powietrza bez jednoczesnego podwyższenia temperatury, nie ma żadnego wpływu na przyspieszenie procesu odparowywania.

Bez zastosowania systemów pochłaniających wilgoć nie da się jej zredukować w pomieszczeniach chłodniczych. Stosowane systemy chłodzące obniżają wprawdzie temperaturę do pożądanych od 0 do 12oC, jednak zasada funkcjonowania systemów chłodzących nie ma istotnego wpływu na wilgotność powietrza, której za pomocą samych tylko systemów chłodzących nie da się obniżyć poniżej 70 do 95% względnej wilgoci w powietrzu.

Osuszacze powietrza – niezawodne pochłanianie nadmiaru wilgoci

Choć metod na osuszanie powietrza jest wiele, to sposoby te nie zawsze są skuteczne. Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, przygotowaliśmy szeroką ofertę osuszaczy powietrza i pomieszczeń. Każde z urządzeń dostosowana jest to innych obiektów, dlatego znajdziesz u nas modele przystosowane do osuszania basenów, osuszania budynków, pomieszczeń oraz specjalistyczne suszarki do drewna. Posiadamy wysokiej jakości sprzęt renomowanych producentów, dlatego możemy naszym Klientom zagwarantować niezawodność i bezawaryjne użytkowanie przez wiele lat. Dodatkowo, oferujemy nie tylko profesjonalne i najwyższej jakości osuszacze powietrza, ale także instalację systemów osuszaczy w każdym pomieszczeniu. W zakresie naszych kompetencji znajduje się też serwis różnego rodzaju urządzeń specjalistycznych. Gorąco zachęcamy także do zapoznania się z ofertą wynajmu osuszaczy różnego przeznaczenia, które gwarantujemy na terenie całej Polski.

stopka

copyright © 2017 KNO L. Piechocki all rights reserved

strzałka do góry