Klimatyzacja, nawilżanie, osuszanie.

logo

logo

Stare systemy – nowe rozwiązania osuszania powietrza

Kosztowna przebudowa zakładu związana z instalacją rozbudowanych systemów osuszających pomieszczenia z szeroko rozgałęzionymi kanałami odpływu i przypływu powietrza jest w zdecydowanej większości wypadków ekonomicznie nieopłacalna.

Podobnie często stosowana metoda „ogrzewania i wietrzenia” nie rozwiąże problemu wilgoci. Ten sposób wykorzystuje zjawisko fizyczne polegające na tym, że przy podwyższonej temperaturze powietrze w pomieszczeniu może wchłonąć więcej wilgoci. Postępując według tej procedury, zużywa się ekstremalnie duże ilości energii na dogrzewanie i wentylację, by móc utrzymać konieczną temperaturę i cyrkulację powietrza.

Poza tym tej metody nie można stosować w komorach chłodniczych i innych pomieszczeniach o niskiej temperaturze – a samo zwiększenie krotności wymian powietrza bez jednoczesnego podwyższenia temperatury nie ma żadnego wpływu na przyspieszenie procesu odparowywania.

Bez zastosowania systemów pochłaniających wilgoć nie da się jej zredukować w pomieszczeniach chłodniczych. Stosowane systemy chłodzące obniżają wprawdzie temperaturę do pożądanych od 0 do 12°C, jednak zasada funkcjonowania systemów chłodzących nie ma istotnego wpływu na wilgotność powietrza, której za pomocą samych tylko systemów chłodzących nie da się obniżyć poniżej 70 do 95% względnej wilgoci w powietrzu.

Osuszacze powietrza – niezawodne pochłanianie nadmiaru wilgoci

Choć metod na osuszanie powietrza jest wiele, to sposoby te nie zawsze są skuteczne. Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, przygotowaliśmy szeroką ofertę osuszaczy powietrza i pomieszczeń. Każde z urządzeń dostosowane jest do innych obiektów, dlatego znajdziesz u nas modele przystosowane do osuszania basenów, osuszania budynków, pomieszczeń oraz specjalistyczne suszarki do drewna.

Zatrzymując się przy ostatnich z wymienionych, warto zaznaczyć, w jakim celu praktykuje się osuszanie drewna. Surowiec ten posiada bowiem wiele właściwości, które uwydatniają się, gdy drewno jest suche. Wówczas idealnie nadaje się ono do wędzenia, palenia nim w kominku czy tworzenia z niego przeróżnych konstrukcji – zarówno mebli, jak i całych budynków. Z racji tego, że naturalne suszenie drewna jest procesem długotrwałym, często wymagane są nieopłacalne przestoje. Sprzedawcom, producentom, jak również osobom prywatnym polecamy nasze profesjonalne suszarki do drewna, które znacznie przyspieszą proces osuszania.

Posiadamy wysokiej jakości sprzęt renomowanych producentów, dlatego możemy naszym Klientom zagwarantować niezawodność i bezawaryjne użytkowanie przez wiele lat. Dodatkowo oferujemy nie tylko profesjonalne i najwyższej jakości osuszacze powietrza, ale także instalację systemów osuszaczy w każdym pomieszczeniu. W zakresie naszych kompetencji znajduje się też serwis różnego rodzaju urządzeń specjalistycznych. Gorąco zachęcamy także do zapoznania się z ofertą wynajmu osuszaczy różnego przeznaczenia, które dostarczamy na terenie całej Polski.

stopka

copyright © 2017 KNO L. Piechocki all rights reserved

strzałka do góry